Kancelaria

Historia kancelarii

Kancelaria LEGALPARTER działająca w formie spółki partnerskiej radców prawnych została założona wiosną 2006 roku przez radców prawnych Marcina Filipczyka, Krzysztofa Hołuba, Karolinę Karabasz, Bartłomieja Wyjatka i Krzysztofa Żebryka. Od tego czasu kancelaria stale umacnia pozycję na rynku usług prawnych i zwiększa zespół.

Kancelaria ma siedzibę w Koszalinie oraz biura we Wrocławiu i w Słupsku. Obecnie pracami kancelarii kieruje troje partnerów: Marcin Filipczyk, Karolina Karabasz – Kaszubska i Krzysztof Żebryk. Grono radców prawnych uzupełniają mec. Stanisław Karabasz, mec. Sebastian Owczarzak oraz mec. Weronika Rutkowska – Gładysiak. 

Kancelaria LEGALPARTNER przeprowadziła wiele skomplikowanych transakcji biznesowych; zdobyła bogate doświadczenie w zakresie sporów sądowych, w tym także przed Sądem Najwyższym, a także unikalne, wyróżniające ją na obszarze Pomorza Środkowego i Zachodniego doświadczenia w obszarze regulacji energetycznych, w tym energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej, służebności przesyłu, indywidualnego i zbiorowego prawa pracy oraz prawa spółek.

Kancelaria obsługuje wiodące firmy i największych pracodawców regionu.

W dotychczasowej historii kancelarii zaufało nam liczne grono klientów, którzy cenią sobie nasz profesjonalizm, zaangażowanie, wiedzę i umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych problemów prawnych.

Uznana
pozycja
na rynku

Zasady
świadczenia
usług

Kancelaria gwarantuje pełną transparentność zasad świadczenia usług w oparciu o partnerskie umowy o świadczenie usług i wdrożone ogólne warunki pomocy prawnej opracowane zgodnie z wytycznymi Krajowej Rady Radców Prawnych.

Oferujemy pełną elastyczność w wyborze zarówno formy współpracy (stałe obsługi prawne lub zlecenia jednorazowe), jak i sposobu rozliczeń finansowych (stawki godzinowe, wynagrodzenie ryczałtowe, success fee). Świadczymy usługi w siedzibie kancelarii w Koszalinie oraz w biurach w Słupsku i Wrocławiu, a także oferujemy doradztwo w siedzibie klienta oraz reprezentowanie klientów w sądach na terenie całego kraju.

Każda sprawa jest najważniejsza, a problemy naszych klientów są naszymi problemami, które rozwiążemy.

Dążymy do utrzymania najwyższych standardów i czerpiemy z najlepszych wzorców w zakresie zarządzania firmami prawniczymi.

Przykładamy szczególną wagę do kontaktu z klientem oraz zapewniamy wyjątkową dbałość o najwyższe standardy obsługi i profesjonalną realizację zleconych nam zadań.

Misja

Współpraca

W celu zapewnienia klientom kompleksowej usługi wsparcia prawnego kancelaria LEGALPARTNER współpracuje ze specjalistami z zakresu doradztwa podatkowego, bezpieczeństwa informacji, kontrolingu i audytu oraz tłumaczami języków obcych, w tym na stałe z tłumaczami języka angielskiego i hiszpańskiego, a także notariuszami i rzecznikami patentowymi.

W zakresie inwestycji energetycznych, w tym z zakresu energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej, nasza kancelaria współpracuje również z licznymi firmami i specjalistami odpowiedzialnymi za różne etapy procesu inwestycyjnego, co stanowi dodatkowe wsparcie dla świadczonych naszym klientom usług.